Obecnie trwa montaż konstrukcji mostu nad Łyną powstającego w ramach budowy południowej obwodnicy Olsztyna.

Inwestycja podzielona została na dwa kontrakty i dwa odcinki: DK-16 Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe (10 km) oraz S51 Olsztyn Wschód – Olsztyn Południe (14,7 km). Wykonawcą robót na pierwszym odcinku obwodnicy jest konsorcjum firm Intercor z Zawiercia oraz Most z Sopotu. Drugie zadanie realizuje Budimex.

Najbardziej zaawansowany pod względem prac jest odcinek Olsztyn Zachód – Olsztyn Południe. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że inwestycja jest już na poziomie 70% realizacji, z kolei prace na odcinku Olsztyn Południe – Olsztyn Wschód są na poziomie 60%. Największe postępy są widoczne przy budowie mostów i wiaduktów, w tym na budowie mostu nad Łyną.

Konsorcjum firm położyło już tynki, pomalowało ściany wewnętrzne oraz ułożyło instalacje komputerową i telefoniczną. Pozostałe prace dotyczyły przygotowania zbiorników retencyjnych. Z kolei roboty mostowe wykonywano w ograniczonym zakresie, były to głównie roboty wykończeniowe – schody skarpowe, barierki, balustrady, poręcze oraz odwodnieniowe mostów.

Całość inwestycji miała być zakończona w 2018 roku, jednak ulewne deszcze i duża wilgotność w roku ubiegłym sprawiły, że prace idą ze znacznie wolniejszym tempem. Firmy złożyły już wnioski o przedłużenie terminu prac o 2-3 miesiące.

Źródło: GDDKiA/www.rynekinfrastruktury.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij