21 marca 2018 roku Inicjatywa Edukacyjna INFRAMA rozpoczęła zaplanowany na 2018 rok cykl warsztatów pod tytułem Podstawy Road Asset Management.

Pierwsze warsztaty z zakresu zarządzania infrastrukturą drogową zostały przeprowadzone w Olsztynie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Temat Road Asset Management, który w Polsce stale zyskuje na znaczeniu i popularności, przyciągnął uwagę środowiska drogowców z całego województwa. W olsztyńskich warsztatach Podstawy Road Asset Management wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz dyrektorzy zarządów dróg powiatowych. Warsztaty otworzył Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński.

Prowadzący warsztaty Sławomir Heller z HELLER Ingenieurgesellschaft mbH., przedstawiciel Niemiec w komitecie technicznym PIARC Asset Management, oraz Tomasz Wojsz z Heller Consult sp. z o.o., doświadczony trener Asset management, zaprezentowali uczestnikom najważniejsze aspekty dziedziny Road Asset Management:

  • planowanie inwestycji w kontekście cyklu życia projektu,
  • zarządzanie ryzykiem,
  • kluczowe wskaźniki efektywności (KPI),
  • zarządzanie informacją w Road Asset Management.

Szczegółowy program warsztatów znajduje się na stronie www.inframa.pl.

Warsztaty Inicjatywy Edukacyjnej INFRAMA obejmują wykłady przedstawiające ideę Asset Management, ale przede wszystkim skupiają się na przekazaniu praktycznej wiedzy, a także stymulują uczestników do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami. Nie inaczej stało się w Olsztynie; dyskusja z sali była kontynuowana w kuluarach w trakcie przerw. Zastanawiano się, czy możliwe jest minimalizowanie kosztów budowy infrastruktury drogowej przy równoczesnym maksymalizowaniu korzyści, czym jest zarządzanie ryzykiem, jak efektywnie wykorzystywać posiadane informacje w zarządzaniu drogami.

Następne warsztaty z cyklu Podstawy Road Asset Management odbędą się 24 kwietnia 2018 w Rzeszowie, kolejne są w Gdańsku i Warszawie, a we wrześniu 2018 w Warszawie rozpocznie się cykl specjalistycznych warsztatów z zakresu Road Asset Management. Podczas warsztatów będą poruszane takie tematy, jak:

  • Efektywna ewidencja dróg;
  • Diagnostyka dróg samorządowych;
  • Bezpieczeństwo ruchu drogowego;
  • Zarządzanie ryzykiem w drogownictwie.

Szczegóły już wkrótce na stronie Inicjatywy Edukacyjnej INFRAMA www.inframa.pl. Zapraszamy do udziału!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij