Rząd rusza z kolejnym programem. Tym razem, jak przyznał premier Mateusz Morawiecki, to Mosty Plus. Chodzi o budowę 22 mostów m.in. na Wiśle, Odrze, Bugu, Pilicy i Warcie, w miejscach, gdzie są długie odcinki rzek bez mostów.

- Przygotowaliśmy specjalny program budowy mostów - powiedział Morawiecki. - Zaproponujemy program budowy 22 mostów. To będą mosty na Wiśle, na Odrze, na Bugu, na Pilicy, Warcie, w wielu miejscach Polski - poinformował. Wyjaśnił, że mosty powstaną zwłaszcza tam, gdzie są długie odcinki rzek bez mostów.

Zaznaczył, że Polska ma piękne tradycje i znakomitych inżynierów specjalizujących się w sztuce budowy mostów. - My chcemy budować mosty również po to, żeby przede wszystkim łączyć Polskę (...), chcemy tworzyć szanse do rozwoju dla mniejszych ośrodków, dla ośrodków powiatowych. A tutaj mosty są w szczególności potrzebne - podkreślił.

Dodał, że przez poprzednie 25 lat mieliśmy do czynienia z rozwojem niezrównoważonym, gdzie wielkie aglomeracje rozwijały się szybciej.

Jak przekazał minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, budowa mostów w ramach programu "Mosty plus" będzie dofinansowana w 80 proc., a minimalny wkład własny samorządów wyniesie 20-25 proc.

Źródło: onet.pl, business insider Polska


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij