W lipcu ruszy przebudowa północnej nitki mostu Lecha w Poznaniu - postanowiono o jej wyburzeniu i wybudowaniu od nowa.

Władze Poznańskich Inwestycji Miejskich na realizację zadania przeznaczyły 74,2 mln zł, a oferta, która wygrała w przetargu organizowanym przez PIM, została wyceniona na niespełna 53 mln zł. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum sopockiej spółki Most oraz spółki KSH ze Śremu. Początek prac zaplanowano na lipiec.

Prace mogą trwać nawet dwa lata, ale oddanie obiektu do ruchu powinno nastąpić przed końcem stycznia 2020 r. Nowa konstrukcja nośna mostu będzie konstrukcją stalową zespoloną płytą żelbetową. Północna nitka zostanie poszerzona z dwóch pasów drogowych do trzech o szerokości 3,5 m każdy. Wybudowany zostanie także chodnik z dwukierunkową ścieżką rowerową.

Modernizacja mostu będzie się wiązała z likwidacją podpór w nurcie rzeki oraz budowie przęsła nurtowego o długości ponad 100 m. Dodatkowo w strefach przypodporowych zostanie zastosowane zespolenie dolne, dzięki czemu obiekt będzie jedną z nielicznych tego typu konstrukcji w kraju.

Na czas modernizacji obiektu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu - ruch będzie się odbywał po południowej nitce dwukierunkowo, ale rozwiązanie to nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Ponieważ most znajduje się w ciągu drogi o bardzo dużym natężeniu, mimo nawet najlepszej organizacji ruchu zastępczego, mieszkańcy Poznania muszą przygotować się na bardzo duże utrudnienia, które potrwają przez dwa lata.

Źródło: Puls Biznesu


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij