Trwa remont mostu w Rypinie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534. Inwestycja zakończy się w październiku.

Drogowcy wykonują obecnie konstrukcję pod nowe chodniki, a pod część obiektu, na której znajduje się jezdnia, wsuwana jest wzmacniająca konstrukcja z blachy.

Most znajduje się w ciągu ulicy T. Kościuszki. Jest jedną z dwóch konstrukcji, które komunikują centrum z zachodnią częścią Rypina. Ulica stanowi fragment drogi wojewódzkiej nr 534 łączącej Rypin z Golubiem-Dobrzyniem, Wąbrzeźnem i Grudziądzem. Większa część tej trasy została zmodernizowana w poprzednich latach z wykorzystaniem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Teraz remontowany jest most.
 
Prace związane z remontem przeprawy rozpoczęły się w lipcu. W ich trakcie kierowcy bez większych przerw mogą korzystać z obu pasów ruchu. Przeważająca część robót jest realizowana od strony wody. Od spodu drogowcy wstawiają obecnie stalową konstrukcja z blachy falistej, a przestrzeń pomiędzy istniejącym obiektem i stalową osłoną wypełni beton. Dzięki takiej technologii ważna przeprawa nie musi być w całości rozbierana, co spowodowałoby duże utrudnienia w ruchu.
 
W zakres inwestycji wchodzą też przebudowy chodników. Oprą się one na nowych stalowych belkach, które ułożono już pomiędzy przyczółkami. W trakcie prac wodę z rzeki Rypienicy skierowano do tymczasowej rury. W zakres prac wchodzą też: odnowienie przyległych murów oporowych, wykonanie nowej jezdni i balustrad. Zakończenie prac planowane jest w październiku.
 
Dzięki tej inwestycji zwiększy się nośność przeprawy, która będzie dostosowana do poruszania się pojazdów o masie nawet 40 ton (wcześniej 30 ton). Nowa jezdnia, chodniki i balustrady poprawią też estetykę ul. Kościuszki.
 
Inwestycja  w liczbach:
- Koszt 1,65 mln zł
- Gwarancja 5 lat
- Nowa nośność mostu– 40 ton
- Natężenia ruchu na trasie nr 534 w Rypinie – ok. 4700 pojazdów na dobę
 
Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

fot. Szymon Ździebło / www.tarantoga.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij