Dzielnica Zatorze została połączona z centrum miasta nowym wiaduktem. Uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta Miasta Witolda Wróblewskiego miało miejsce 6 października.

Wiadukt drogowy znajduje się nad torami kolejowymi, niedaleko dworca w Elblągu, w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej.  Wykonawcą była firma MTM z Gdyni. Oprócz budowy wiaduktu projekt zakładał budowę dróg dojazdowych i przebudowę kanalizacji deszczowej.


Pierwsza strategia rozwoju Elbląga powstała w 1996 r. i wtedy pojawiła się potrzeba połączenia Zatorza z centrum miasta wiaduktem. Dzięki temu Zatorze przestaje być dzielnicą peryferyjną. Będzie to impuls do dalszego rozwoju dzielnicy – już są pierwsze plany budowy nowych mieszkań, ma też powstać nowa Komenda Policji.


Całkowity koszt inwestycji to prawie 35 mln złotych, z czego 12 mln pochodziło z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Źródło: Elbląg.eu

fot. Elbląg.eu


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij