Na linii średnicowej w Krakowie trwają coraz bardziej zaawansowane prace. Jest to największa inwestycja w południowej Polsce.

Modernizacji podlega prawie 20 km odcinek trasy E30 między Krakowem Głównym a Podłężem, a dodatkowo ponad 50 obiektów inżynieryjnych jest tworzonych od podstaw. Wiele prac jest prowadzonych równolegle.


Przy wiadukcie kolejowym na ulicy Kopernika pojawią się bramki przejazdowe, które mają zabezpieczyć ruch pieszych i samochodów podczas prac. Podczas ich montażu w dniach 9-11 października od godz. 7 do 19 ruch samochodów będzie wstrzymany i kierowany objazdami, a ruch pieszych będzie sterowany ręcznie.


10 października zostanie ponownie udostępniony przejazd ul. Łokietka pod wiaduktem. Modernizowany obiekt zostanie poszerzony – znajdą się na nim dwa dodatkowe tory oraz jezdnia i chodniki. Dzięki temu ruch stanie się płynny i zniknie „wąskie gardło” w tym miejscu.


Na estakadzie Obrońców Lwowa, przed wiaduktem kolejowym przecinającym ul. Powstańców Wielkopolskich zostanie w dniach 13-14 października wprowadzone zwężenie jezdni. W wyniku modernizacji na tym wiadukcie mają się znaleźć cztery tory kolejowe.


Ruch pod wiaduktami nad ul. Miodową i Kamienną został wstrzymany do końca października. Prace konstrukcyjne i ciężki sprzęt uniemożliwiły utrzymanie ruchu samochodowego pod tymi obiektami.
Projekt zakłada również dobudowanie dwóch torów kolei aglomeracyjnej oraz przebudowanie przystanków w centrum miasta.


Wartość całego projektu to ok. 1 mld złotych. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę”.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe SA

fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij