W okolicy miejscowości Stare Jabłonki, niedaleko Olsztyna, nad Kanałem Warmińskim, otwarto nowy most w ciągu drogi DK16

Prace rozpoczęły się w grudniu 2017 r., a zakończyły z ponad miesięcznym wyprzedzeniem. Inwestycja polegała na rozbiórce starego, wyeksploatowanego mostu i wybudowaniu nowego. Stary most powstał w roku 1975 i miał nośność 30 t. Przez wzrastający ruch pojazdów ciężarowych nastąpiła degradacja jednej z podpór obiektu, w wyniku czego konieczne było wykonanie awaryjnego, tymczasowego podparcia obiektu w celu uniknięcia wprowadzenia ograniczeń nośności.

Podczas prac konieczna była zmiana organizacji ruchu na trasie Olsztyn - Ostróda. Pojazdy o masie do 8 t przejeżdżały drogami powiatowymi przez Stare Jabłonki, a te o masie powyżej 8 t kierowane były objazdem wyznaczonym przez Olsztynek drogami krajowymi: S7, S51 i DK51.

Nowy most ma nośność 50 t, długośc 130 m, szerokość 13,1 m. Jezdnia mierzy 7 m, a chodnik ma powierzchnie użytkową 2 x 1,25 m.

Wykonawcą była firma Strabag Sp. z o.o. Wstępny termin oddania mostu wyznaczono na 30 listopada br. Koszt inwestycji wyniósł 11,3 mln zł.

Źródło: GDDKiA
fot. GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij