26-27 maja w Wąsoszu (gm. Szubin) odbyło się zorganizowane przez Oddział Wielkopolski Związku Mostowców RP ósme spotkanie motocyklowe mostowców z całej Polski.

Wydarzenie jest spotkaniem pasjonatów mostów i motocykli mającym na celu wymianę doświadczeń i integrację środowiska. W tym roku entuzjaści motocykli i mostów pokonali dystans ok. 140 km. Trasę rozpoczęli w Skansenie Stopka (gm. Koronowo). Pokonując DK25 i DW244, udali się do Koronowa, gdzie mogli podziwiać unikatowy zabytek techniki – najwyższy w Europie most kolejki wąskotorowej. Jej przeprawa ma 120 m długości i wznosi się 18 m ponad nurtem Brdy. Następnie drogą krajową nr 56 dotarli do jedynej na całym Zalewie Koronowskim przeprawy promowej w m. Sokole-Kuźnica. Zalew ten obecnie jest uznawany za najbardziej atrakcyjny rekreacyjnie akwen na południowym skraju polskich pojezierzy. Po przeprawie DK25 dojechali do kolejnego punktu wycieczki, jakim był ceglano-kamienny most kolejowy w Buszkowie. Sklepiony, 5-przęsłowy obiekt ma długość całkowitą 105 m, szerokość 6 m oraz wysokość 25 m (od główki szyny do poziomu wody) i wpisany jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa do rejestru zabytków nieruchomych. Ostatnim etapem wycieczki był przejazd do ośrodka wypoczynkowego Albatros w Wąsoszu. Na miejscu uczestnicy rajdu mogli podzielić się wrażeniami z wyprawy podczas wieczornego spotkaniu przy ognisku. Czekała też na nich niespodzianka w postaci koncertu zespołu Blues Szwagiers, a dla najwytrwalszych organizator przewidział również dyskotekę przy akompaniamencie DJ-a. Następnego dnia zaplanowano czas wolny, by przed wyjazdem odpocząć i skorzystać z uroków okolicznych jezior. W ośrodku można było skorzystać z ogólnodostępnej plaży, punktu gastronomicznego, a nawet wypożyczyć sprzęt wodny.


W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo, a sponsorom – za finansowe wsparcie. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną przyszłoroczną edycję spotkania MOTOmostowców!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij