Władze Szkocji ogłosiły przetarg na budowę mostu obrotowego, który ma połączyć dwa brzegi rzeki Clyde.

Most ma mieć 184 m długości i być dostosowany do ruchu samochodów, pieszych i rowerzystów, a także statków pływających po rzece. Caołść inwestycji jest planowana na kwotę ok. 95 mln dolarów. Władze miasta przyjmują zgłoszenia do końca lutego 2019 r., natomiast w maju planują wybrać trzech ostatecznych oferentów, spośród których wyłonią wykonawcę projektu.

Planowany most ma być obrotowy, czyli przęsła nie będą się podnosić ani rozsuwać. Podczas otwierania i zamykania pionowe maszty będą się obracać, co będzie bardzo widowiskowe dla obserwujących. Projekt zakłada również remont nabrzeża.

Most ma być ważnym połączeniem komunikacyjnym między dwoma brzegami. Władze zakładają, że w przyszłości przyczyni się do rozwoju i wzrostu gospodarczego okolicy, zwiększenia ruchu turystycznego oraz zagospodarowania lokalnych nieużytków.Źródło i fot.: mat. prasowe


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij