9-13 września w Krakowie odbyła się konferencja European Corrosion Congress EUROCORR.

Jest to największa europejska konferencja korozyjna organizowana corocznie przez Europejską Federację Korozyjną (EFC) w kraju członkowskim przy współudziale krajowego stowarzyszenia będącego członkiem EFC. W tym roku Kongres zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Korozyjne.  

EUROCORR przyciąga co roku członków międzynarodowego środowiska korozyjnego z całej Europy, a od paru lat również z pozostałych kontynentów. W tym roku do Krakowa przybyła rekordowa liczba uczestników – ponad 1400 osób z 73 krajów: prelegentów, słuchaczy, wystawców, w tym wiele młodych osób z całego świata. Program konferencji, poza referatami zgłoszonymi przez uczestników, obejmuje referaty plenarne i wprowadzające, spotkania wszystkich 23 grup roboczych Europejskiej Federacji Korozyjnej specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach korozji i warsztaty specjalnie zaplanowane na daną edycję konferencji. W tym roku program obejmował 586 referatów (w tym 7 plenarnych) wygłaszanych równolegle w 14 sesjach i 171 posterów. Swoje osiągnięcia prezentowało na stoiskach 47 wystawców. Udział Polski w tegorocznym Kongresie jest wart podkreślenia. Do tej pory na żadnym z Kongresów EUROCORR nie uczestniczyło tylu Polaków i nie zaprezentowano w tak szerokim zakresie osiągnięć polskich naukowców w dziedzinie korozji i ochrony przed korozją.

23 referaty polskich naukowców zostały zakwalifikowane do wygłoszenia: 6 referatów w sekcji „Corrosion by Hot Gases”, 3 referaty w sekcji „Metallic Coatings”, 2 referaty w sekcji „Mechanisms & Methods”, 2 referaty w sekcji „Marine Corrosion”, 2 referaty w sekcji „Inorganic Coatings” oraz po 1 referacie w sekcjach: „Automotive Corrosion”, „Corrosion Education”, „Corrosion in Oil and Gas”, „Refinery and Petrochemistry Industry”, „Corrosion of Steel in Concrete”, „Microbial Corossion”, „Organic Coatings”, „Drinking Water”. Wśród posterów było 26 prac polskich autorów. W czasie sesji „Korozja morska” wręczono nagrodę dla dra Zbigniewa Klenowicza, długoletniego pracownika Politechniki Gdańskiej, a obecnie firmy Ancora, za dorobek w dziedzinie korozji i ochrony przed korozją. PSK zebrało mnóstwo gratulacji za największą liczbę uczestników w historii EUROCORR-u od 1956 roku i świetną organizację. Organizacja tej ogromnej i trudnej imprezy zjednoczyła polskie środowisko korozjonistów, a nawiązane kontakty oraz zdobyte doświadczenia pozwolą rozwinąć Polskie Stowarzyszenie Korozyjne.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij