Nowy most w Białym Dunajcu na popularnej Zakopiance przeszedł pomyślnie próby obciążenia i 22.12.2018 r. przejechali po nim pierwsi kierowcy.

Nowy most ma konstrukcję łukową, bez podpór w nurcie rzeki, obustronne chodniki, długość ok. 58 metrów i szerokość 18 metrów. Do czerwca 2019 r. będą się jeszcze odbywały prace wokół obiektu, m.in. rozebranie mostu tymczasowego. Przebudowane zostaną drogi dojazdowe, urządzenia teletechniczne i energetyczne, sieci wodociągowe, kanalizacja sanitarna, sieci gazowe, urządzenia melioracyjne i hydrologiczne.

Stary most został zbudowany w roku 1930. Jego stan techniczny nie pozwalał na remont, dlatego została podjęta decyzja o wyburzeniu go i wybudowaniu nowego obiektu. Procedury związane z budową mostu nad Białym Dunajcem rozpoczęły się w 2008 roku, jednak rozpoczęcie budowy przedłużało się przez liczne protesty. W 2013 roku wprowadzono na moście ruch wahadłowy. Było to spowodowane bardzo złym stanem technicznym mostu, jednak budowa nowego obiektu mogła się rozpocząć dopiero po podpisaniu niezbędnych umów i porozumień z protestującymi i właścicielami okolicznych działek. W marcu 2018 r. wybudowano most tymczasowy i przystąpiono do rozbiórki starego mostu i budowy nowego, która zakończyła się pod koniec roku.

Źródło i fot.: GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij