Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, że na wyrzutniach spalin z tunelu POW zostaną zamontowane filtry. Analiza co do ich rodzaju odbędzie się zaraz po oddaniu drogi do ruchu.

W ramach budowy Południowej Obwodnicy Warszawy powstaje tunel o długości 2,3 km. Przewiduje się, że może nim przejeżdżać nawet 100 tys. pojazdów na dobę. Na końcach tunelu mają zostać zamontowane wyrzutnie spalin. Przepisy nie nakładają jednak bezwzględnego obowiązku montowania w tunelu urządzeń oczyszczających powietrze.

W czerwcu zeszłego roku organizacje społeczno-polityczne, m.in. z Wilanowa i Ursynowa, zawarły pakt. Sygnatariusze zwrócili się do ministra infrastruktury, domagając się zamontowania filtrów, które w obecnych czasach powinny być niezbędnym elementem infrastruktury z powodu problemów z zanieczyszczeniem powietrza.

Ministerstwo Infrastruktury odpowiedziało, że montaż takich filtrów będzie miał miejsce, a GDDKiA przeprowadzi analizę niezwłocznie po oddaniu drogi do ruchu. Pierwotnie w decyzji środowiskowej wskazany był roczny termin jej wykonania.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
Fot.: GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij