Z programu Mosty dla regionów będą mogły skorzystać również miasta na prawach powiatów, które dotychczas były z niego wyłączone. Celem programu jest wsparcie samorządowców w budowie nowych mostów na zarządzanych przez nich ciągach dróg.

Dofinansowanie budowy nowego mostu może wynieść nawet 80%. Na realizację programu jest przeznaczona kwota 2,3 mld zł do roku 2025. Choć rząd wskazał 21 priorytetowych inwestycji, program jest otwarty na kolejne wnioski samorządów.

Od sierpnia, kiedy ruszył nabór, wpłynęło kilka wniosków, kolejne są w przygotowaniu. Nabór kończy się 29 marca. Ministerstwo rozważa przedłużenie terminu oraz zmiany w programie. Głównym założeniem jest pomoc samorządom w realizacji kosztownych inwestycji mostowych, jednak 20% wkładu własnego wciąż może być zbyt dużą kwotą dla wielu z nich. Otwarcie programu na miasta na prawach powiatu może zwiększyć jego efektywność.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
Fot.: miir.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij