Na przełomie lutego i marca zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowych mostów Chrobrego. Obiekty łączą Sępolno i Zalesie ze Swojczycami.

Nowe mosty zostały zaprojektowane przez firmę Sweco Engineering Sp. z o.o. W planach jest również budowa torowiska, które będzie przedmiotem osobnego postępowania. Na mostach mają się również znaleźć chodniki i ścieżki rowerowe. Projekt czeka obecnie na decyzję środowiskową. Przetarg na wybudowanie mostu ma zostać ogłoszony jeszcze tej zimy. Obiekt będzie powstawał obok starych mostów, które zostały wybudowane w latach 1916-1917. W trakcie wojny zostały zniszczone. W latach 1947-1948 udało się je odbudować. Na razie nie ma decyzji, jaki los czeka stare mosty po wybudowaniu nowych.

Budowa ma trwać 12 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą, więc mosty będą gotowe najwcześniej w połowie 2020 roku.

Źródło i fot.: www.wroclaw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij