12 stycznia 2019 roku w sali konferencyjnej Politechniki Krakowskiej odbyło się spotkanie podsumowujące zeszłoroczne wyprawy mostowe do Japonii, Czech i na Słowację.

Organizatorami spotkania byli prof. Kazimierz Flaga z Politechniki Krakowskiej oraz Franciszek Brodzki z biura turystycznego Anitour. W prezydium zasiedli: dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. Andrzej Szarata, prof. PK, prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, były rektor Politechniki Krakowskiej, prof. dr hab. inż. Tadeusz Tatara, prorektor ds. nauki Politechniki Krakowskiej, Franciszek Bartmanowicz, przewodniczący Oddziału Małopolskiego Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej oraz Franciszek Brodzki z biura podróży Anitour. Spotkanie rozpoczęło się od otwarcia wystawy fotografii Jana Zycha związanej z XXIV Europejską Wyprawą mostową pt. „Słowacja i Czechy – nieznani sąsiedzi 2018”. Następnie otwarcia spotkania dokonał prof. Kazimierz Flaga. Razem ze współorganizatorem opowiedzieli o wyprawach mostowych w roku 2018. Później nastąpiło wystąpienie kandydatki na Euromostowca roku 2018 – lek. med. Barbary Czerwińskiej-Niezabitowskiej – pt. „Inżynieria mostów stomatologicznych”. Kandydat na Mostowca Świata 2018, dr inż. Krzysztof Germaniuk, wygłosił przemówienie pt. „ Chiny. Tradycja i nowoczesność”. W kolejnej części Franciszek Brodzki zaprezentował propozycje kierunków wypraw w roku 2019. Po przerwie obiadowej uczestnicy spotkania już w swobodniejszej atmosferze dyskutowali o swoich wspomnieniach i impresjach z podróży. Dotychczas odbyło się 35 wypraw, w tym 24 europejskie i 11 światowych. Każda z nich cieszyła się ogromnym powodzeniem, a późniejsze spotkania powyprawowe pokazują, że mostowcy interesują się nie tylko aspektami technicznymi, ale również mają duże wyczucie estetyczne, które wykorzystują później podczas codziennej pracy.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij