6 marca 2019 roku wiadukt polskich inżynierów został zarejestrowany w Księdze Rekordów Guinnessa.

Obiekt znajduje się nad nowo budowaną obwodnicą autostradową w miejscowości RAK w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Został zaprojektowany przez polskich inżynierów z firmy ViaCon.

Wiadukt jest pierwszym tego typu obiektem inżynierskim na Bliskim Wschodzie z zastosowaniem konstrukcji podatnych z blach falistych typu UltraCor. Jest to również największa konstrukcja z blach falistych na świecie. Największa rozpiętość w świetle sięga rekordowej wartości 32,39 m przy wysokości 9,56 m.

W dniu rejestracji obiektu odbyło się również jego uroczyste otwarcie, którego dokonał minister rozwoju infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dr. Abdullah Belhaif AlNuaimi.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij