Właśnie nastąpiło symboliczne wbicie łopaty pod inwestycję, w wyniku której powstanie most w Borusowej, łączący województwo małopolskie i świętokrzyskie.

Będzie to najkrótsza droga z Tarnowa do Kielc. Obiekt ma liczyć 677 m długości i 7 m szerokości. Poruszać się po nim będą mogli zarówno kierowcy, jak i piesi i rowerzyści. Most przyspieszy przejazd między Rzeszowem a Warszawą, ułatwi dojazd do uzdrowiska Busko-Zdrój, będzie również wygodnym połączeniem z autostradą A4 w kierunku Krakowa. Do tej pory między województwami można się było poruszać jedynie promem. Budowa mostu to zwieńczenie wspólnych starań obu województw o usprawnienie komunikacji między nimi.

W uroczystości symbolicznego wbicia łopaty udział wzięli: marszałek małopolski Witold Kozłowski, marszałek świętokrzyski Andrzej Bętkowski, wicemarszałek małopolski Łukasz Smółka, Marek Jońca z Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, minister Anna Krupka oraz parlamentarzyści Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz.

Jestem przekonany, że budowa mostu, którą dziś symbolicznie rozpoczynamy, przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców obu województw i przyspieszenia rozwoju gospodarczego okolicznych powiatów – powiedział Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.


Źródło i fot.: www.malopolska.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij