Właśnie rozpoczął się remont na krakowskim Kazimierzu. Zamkniętych zostanie kilka przebudowywanych ulic, a także most Piłsudskiego. Na moście rozpoczną się pierwsze prace związane z frezowaniem nawierzchni.

Most Piłsudskiego łączy Kazimierz z Podgórzem. Jest to najstarszy most na Wiśle w Krakowie. Oddano go do użytku w 1933 r. W trakcie wojny został wysadzony, a później odbudowany. W latach 90. kręcono na nim "Listę Schindlera".

Prace remontowe zakładają m.in. odwodnienie mostu, wymianę łożysk na przyczółkach mostu, wymianę instalacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wymienione zostaną również skorodowane nity, które łączą poszczególne części mostu oraz balustrady. Dodatkowo most zostanie poddany piaskowaniu, a stalowa konstrukcja zostanie zabezpieczona przed korozją. Na koniec zamontowane zostaną nowe latarnie i efektowna iluminacja mostu.

Prace mają trwać przez 10 miesięcy, ale sam most będzie zamknięty tylko przez 8 miesięcy.

Źródło: krakow.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij