Most Piłsudskiego w Toruniu niedługo przejdzie remont. Zostanie on podzielony na dwa etapy. Pierwszy ma się rozpocząć w II połowie 2019 r.

Rozbudowane zostaną wtedy półki przeprawy, gdzie znajdują się ciągi piesze i rowerowe. W 2020 roku remontowana będzie jezdnia mostu. Ruch na moście zostanie wtedy ograniczony – tylko pojazdy komunikacji miejskiej i służb ratunkowych będa mogły sie po nim poruszać. Pozostałe pojazdy zostaną skierowane na most tymczasowy lub most gen. Elzbiety Zawackiej.

W lutym 2019 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy tymczasowej przeprawy mostowej przez Wisłę. Cztery firmy zgłosiły swoje oferty. Zwyciężyło konsorcjum firm: Biuro Inżynierskie Damart ze Szczecina i Pont Projekt Sp.z o.o. z Gdańska. Wkrótce zostanie z nim podpisana odpowiednia umowa.

W jej ramach wykonawca będzie musiał opracować niezbędną dokumentację projektowo-kosztową dla mostu tymczasowego, ale także dróg dojazdowych, a także pozyskać zezwolenia na realizację zadania. Oprócz tego niezbędne będzie przeprowadzenie analiz w zakresie wykonania dróg dojazdowych dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom, w szczególności pieszym, ponieważ na moście będzie występować zwiększone natężenie ruchu.

Montaż mostu tymczasowego jest planowany na wiosnę 2020 roku. Znajdzie się on na wysokości ul. Przybyszewskiego i Zagrodowej. Będzie to most składany typu DMS-65. Poruszać się będą po nim mogły samochody do 3,5 t i służby ratunkowe. Most nie będzie dostępny dla pieszych. Minister Energii już wydał zgodę na nieodpłatne użyczenie mostu składanego wraz z kompletem podpór oraz sprzętem montażowym.

Źródło: torun.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij