Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa zwróciła się do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka z apelem o podjęcie decyzji, która spowoduje odblokowanie ogłaszania przetargów z udziałem środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ustawa z 23 października 2018 r. o Funduszu Dróg Samorządowych ma na celu wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych oraz przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Przed wprowadzeniem w życie ustawy prowadzony był jeszcze nabór w ramach poprzedniego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, który został wchłonięty przez FDS, przez co rozstrzygnięcia odsunęły się w czasie. Obecnie ilość postępowań przetargowych drastycznie spadła. Nowe nabory wniosków na dofinansowanie zadań powiatowych oraz zadań gminnych w ramach FDS mają być ogłaszane dopiero w marcu, co może spowodować kumulację przetargów w drugim półroczu 2019 r. Dodatkowo istnieje ryzyko, że nie wszystkie środki zdążą zostać wydane w tym roku w wyniku nagromadzenia przetargów.

OIGD uważa, że zasadne byłoby zatwierdzenie wszystkich wniosków o dofinansowanie z poprzedniego naboru, tj. z września 2018 roku w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”, ponieważ projekty te są gotowe do ogłoszenia już w marcu br. Nowy nabór powinien dotyczyć już tylko pozostałych środków.


Źródło: oigd.com.pl, gov.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij