Od listopada zeszłego roku trwają prace na Moście Gdańskim. W miejsce rozebranych 9 przęseł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wstawią nową konstrukcję. Rezultatem prac będzie wydajniejszy ruch pociągów.

Aby zdemontować stalowe konstrukcje o łącznej wadze prawie 2 tysięcy ton użyto specjalistycznego sprzętu. Do wykonania precyzyjnej pracy wykorzystano ciężkie dźwigi, które miały za zadanie zdejmować stal z filarów. Równolegle na  lewym brzegu Wisły umieszczono nowe elementy mostu, a następnie przetransportowano je na praską stronę.


Aktualnie 2 przęsła są już przygotowane przez wykonawcę do osadzenia na filarach. Projekt inwestycyjny PLK o łącznej kwocie75 mln zł obejmuje również przebudowę południowej nitki kolejowej Mostu Gdańskiego, oraz wzmocnienia podpór znajdujących się w wodzie.


Odnowiona 500 metrowa nitka zostanie przystosowana do przejazdu pociągów pasażerskich z prędkością 120km/h i pociągów towarowych z prędkością 100 km/h. Nowy tor ma zostać oddany do użytku w sierpniu.

Źródło: www.plk-sa.pl

Fot.: www.plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij