Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego skończył niedawno 80 lat. Władze miasta podjęły decyzję, że konieczny jest remont. Właśnie ruszył przetarg na modernizację obiektu.

Most imienia Legionów Józefa Piłsudskiego w Płocku został wybudowany w latach 1937-1938. W chwili ukończenia budowy był najdłuższym mostem w Polsce. W czasie wojny został wysadzony. Odbudowano go w latach 50.

Most łączy dwie części Płocka przedzielone Wisłą. Z uwagi na różną wysokość obu brzegów była to pierwsza pochyła przeprawa mostowa w Polsce.

Remont liczącego sobie ponad 80 lat obiektu ma obejmować m.in. wymianę nawierzchni jezdni, chodników oraz urządzeń dylatacyjnych. Zaplanowano również wymianę barier ochronnych między jezdnią a chodnikiem, a także zabezpieczenie antykorozyjne balustrad. Prace uzależnione są od dofinansowania Ministerstwa Infrastruktury.

Według wstępnych planów most może być zamknięty na 3 miesiące. Władze planują, że remont mógłby się odbyć w wakacje i zakończyć we wrześniu. 
 

Źródło: tp.com.pl, portalplock.pl

Fot.: Urząd Miasta Płock

 

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij