Na 11 maja zaplanowano oficjalne uroczystości otwarcia mostu heleńskiego w Nowym Sączu, jednak dla kierowców został on udostępniony już 8 maja.

Dzięki uprawomocnieniu decyzji pozwolenia na użytkowanie mostu możliwe było jego wcześniejsze otwarcie, jednak tylko dla kierowców. Piesi będą mogli skorzystać z przeprawy dopiero w sobotę. Wcześniej miasto uruchomiło specjalną komunikację autobusową dla maturzystów, aby mogli na czas dotrzeć na egzaminy.

Most ma konstrukcję łukową dwuprzęsłową. Każde z przęseł mierzy 165 m. Na moście znajdują się po dwa pasy ruchu, chodniki, ścieżka dla rowerzystów. Prace remontowe na moście rozpoczęły się w 2017 r. Przez zły stan techniczny zdecydowano o całkowitej rozbiórce starego mostu i budowie nowego obiektu. Otwarcie mostu zostało przesunięte z powodu warunków atmosferycznych, które opóźniały prace, a także problemów z siecią gazową.

Źródło: nowysacz.pl
Fot.: S. Jabłoński


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij