Na mostach kolejowych na Kanale Warta – Gopło i na Kanale Grójeckim odbyły się właśnie próby obciążeniowe.

Pociągi będą mogły przejechać po nowych mostach już 9 czerwca. Próby obciążeniowe są końcowym etapem inwestycji zapewniającej przejazd pociągami między Warszawą a Poznaniem. Koszt całego projektu wynosi ponad 2 mln zł.

Podczas prób obciążeniowych sprawdzano zachowanie obiektów w trakcie przejazdu lokomotywy. Były to tzw. próby dynamiczne z wykorzystaniem lokomotywy Gama ważącej ponad 80 ton.

Dzięki modernizacji mosty są bardziej wytrzymałe. Pociągi będą mogły po nich jechać z prędkością 140 km/h (most na Kanale Gopło – Warta) i 160 km/h (most na Kanale Grójeckim). Na moście na Kanale Warta – Gopło wymieniono konstrukcję na stalowo-żelbetową. Oba mosty mają również nowe tory i sieć trakcyjną.

Całość prac na trasie Poznań – Warszawa mają się zakończyć 2020 r.

Źródło i fot.: PKP PLK SA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij