Pod koniec maja został oddany do użytku wiadukt kolejowy w Krakowie na ul. Rydla. Jest on efektem unijnego projektu "Łącząc Europę".

Projekt zakłada poprawienie komunikacji między stolicami Małopolski i Śląska poprzez budowę i remont 34 wiaduktów kolejowych i drogowych.

Nowy wiadukt znajduje się na ul. Rydla. Dzięki niemu przejazd jest bezpieczniejszy, a kierowcy nie muszą czekać za rogatkami. Obiekt ma 200 m długości. Wysokość między płytą wiaduktu a jezdnią wynosi 4,6 m. Kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu po 3,5 m, a piesi oświetlone chodniki położone ok. 2 m nad jezdnią.

Nowe wiadukty powstają w miejscu przejazdów drogowo-kolejowych. Mają za zadanie usprawnić ruch oraz zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. W ramach projektu wybudowanych ma zostać 10 nowych wiaduktów, a 24 będą wyremontowane. Wartość inwestycji to ok. 2 mld zł. W jej wyniku pociągi będą się mogły poruszać na trasie Katowice – Kraków z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.

Źródło i fot.: PKP Polskie Linie Kolejowe SA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij