Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, otrzymał nowe stanowisko w strukturach Grupy Ferrovial, która jest inwestorem strategicznym firmy – będzie zarządzał ryzykiem europejskim Grupy.

Blocher pracuje w Budimeksie od 2002 r. Od 2009 r. pełni funkcję prezesa. W tym czasie przychód firmy wzrósł z 3 do 7,3 mld zł, a portfel realizowanych zamówień zwiększył się do 10 mld zł. Dariusz Blocher zdobywał doświadczenie m.in. w Fabrykce Ahlstrom – Fakop oraz Pepsi Co. Jest absolwentem Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej oraz IESE Business School w Barcelonie.

Budimex to największa firma budowlana w Polsce. Zajmuje się budownictwem kolejowym, drogowym, przemysłowym, kubaturowym, energetycznym. Działa również na rynku deweloperskim oraz wykonuje usługi w zakresie wykonawstwa i montażu konstrukcji stalowych oraz urządzeń dla przemysłu.

Grupa Ferrovial to lider wśród firm budowlanych w Europie i na świecie. Wśród obszarów jej działalności znajdują się branże: budowlana, usługowa, lotniskowa, zarządzania drogami. Firma jest m.in. właścicielem lotniska Londyn – Heatrhrow obsługującego 70 mln pasażerów rocznie.

Awans Blochera jest precedensem w historii firmy Ferrovial – będzie on pierwszym Polakiem pełniącym stanowisko zarządcze na poziomie kontynentalnym. Nową rolę będzie łączył z dotychczasowymi obowiązkami.

Źródło: Budimex SA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij