OpenBuildings Station Designer to aplikacja, która w wyjątkowy sposób integruje wielobranżowe projektowanie i symulację ruchu pieszych dla stacji kolejowych

EXTON, Pa. - 13 maja 2019 r. - Firma Bentley Systems Incorporated, światowy lider specjalizujący się w dostarczaniu kompleksowego oprogramowania i usług cyfrowych bliźniaków wspierających projektowanie, budowę i eksploatację infrastruktury, ogłosiła dzisiaj ogólną dostępność programu OpenBuildings Station Designer, nowej wielobranżowej aplikacji do projektowania, analizy, wizualizacji i symulacji nowych lub działających stacji kolejowych, metra lub innych stacji tranzytowych. Nie ograniczając się do podstawowych aplikacji BIM, OpenBuildings Station Designer jest aplikacją zaprojektowaną z myślą o modelowaniu stacji kolejowych, z uwzględnieniem bibliotek obiektów i procesów pracy dotyczacych tego typu inwestycji. OpenBuildings Station Designer usprawnia i automatyzuje współpracę w zakresie projektowania pomiędzy branżami architektoniczną, mechaniczną, elektryczną i konstrukcyjną, zapewniając im możliwość wspólnego modelowania, rozwiązywania kolizji i tworzenia dokumentacji.

OpenBuildings Station Designer wykorzystuje LEGION, wiodące w branży oprogramowanie do symulacji,nabyte przez firmę Bentley pod koniec 2018 r., służące do pełnego modelowania ruchu pieszych w celu optymalizacji procesu liczenia osób, wyszukiwania optymalnych dróg, zarządzania tłumem, rozwiązywania kwestii bezpieczeństwa i ochrony. Dzięki zintegrowanej funkcji modelowania i symulacji scenariuszy ruchu pieszych, OpenBuildings Station Designer pomaga projektantom poprawić funkcjonalność wykorzystania przestrzeni, przepustowość ruchu pasażerów i ruchu pieszych.

Dzięki otwartemu środowisku modelowania firmy Bentley, OpenBuildings Station Designer umożliwia stworzenie iteracyjnych cyfrowych procesów pracy obejmujących wykorzystanie aplikacji OpenRail i OpenRoads w celu zapewnienia kompleksowego i spójnego modelowania inżynierskiego majątku trwałego i środków transportu. W połączonym środowisku danych (Connected Data Environment, CDE) OpenRail firmy Bentley usługa w chmurze Components Center poprawia jakość projektu i jego integralność poprzez wykorzystanie komponentów cyfrowych, takich jak sygnalizacja, schody ruchome, drzwi obrotowe, systemy informacji pasażerskiej, oznakowanie, infokioski i inne.

OpenBuildings Station Designer przełamuje bariery między uczestnikami projektu i zwiększa wartość i przydatność powstającej dokumentacji projektowej dzięki:

  • uwzględnieniu symulacji ruchu pieszych LEGION;

  • integracji z aplikacją OpenRail umożliwiającą projektowanie elementów infrastruktury kolejowej;

  • Integracji z aplikacją OpenRoads umożliwiającą projektowanie dróg;

  • rozwiązywaniu kolizji;

  • wielobranżowej dokumentacji;

  • gotowym do użytku katalogom przestrzeni funkcjonalnych i wyposażenia oraz

  • ożywionym wizualizacjom.

Według słów Santanu Dasa, starszego wiceprezesa ds.integracji projektu firmy Bentley: „OpenBuildings Station Designer odzwierciedla nasz cel, jakim jest rozwój BIM poprzez wykorzystanie cyfrowych bliźniaków, włączając do swojego wielobranżowego zakresu projektowego symulację wyników ruchu pieszych jako jego integralną cześć. Dzięki takiemu wglądowi projektant może przewidzieć wąskie gardła w ruchu pieszych i zmodyfikować układ, aby poprawić wydajność i bezpieczeństwo stacji, a w efekcie zwiększyć zadowolenie pasażerów. Oczekujemy, że OpenBuildings Station Designer przyniesie korzyści również istniejącym stacjom kolejowym i tranzytowym w przypadku remontów i modernizacji, zwiększając ich satystyki ruchu i przepustowość”.

Cytując słowa Mike'a Nicholsona, współpracownika Steer Group: „Od ponad dekady Steer z powodzeniem dostarcza szeroki zakres badań dotyczących modelowania ruchu pieszych na całym świecie, wykorzystując oprogramowanie LEGION. Nie możemy się doczekać wykorzystania pełnych możliwości BIM aplikacji OpenBuildings Station Designer”.

Tekst: firma Bentley Systems
Foto: Obraz dzięki uprzejmości firmy Bentley Systems

 

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij