29 maja przyznano nagrody w pierwszej edycji programu grantowego WSPÓLNIE Fundacji LafargeHolcim – „Wspólnie dla regionu”.

Spośród 247 nadesłanych zgłoszeń wybrano 14 projektów przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości, w których firma prowadzi swoją działalność. Zwycięskie inicjatywy otrzymały granty w wysokości od 3000 do 15 000 zł.

– Chcemy być dobrym sąsiadem – w taki sposób Xavier Guesnu, prezes Lafarge w Polsce rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystej gali przyznania grantów w programie Fundacji WSPÓLNIE. – Od początku naszej działalności w Polsce budujemy pozytywne i partnerskie relacje ze społecznościami w miejscach, w których działamy. Kluczowe w tym procesie jest poznawanie potrzeb lokalnych instytucji i naszych sąsiadów, byśmy mogli wspólnie wprowadzać pozytywne zmiany w regionach – powiedział Xavier Guesnu. Program powstał, by wspierać i angażować mieszkańców w lokalne inicjatywy, które wpływają na rozwój społeczności oraz promują zrównoważone podejście do kształtowania otoczenia. Zgłaszane projekty dotyczyły estetycznego i funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni, profilaktyki i promocji zdrowia, bezpieczeństwa, aktywnego stylu życia, a także ochrony środowiska i bioróżnorodności oraz poszerzania wiedzy w tym zakresie.

– Wspólnie można osiągnąć znacznie więcej. Dlatego projekty, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji, angażują zarówno okolicznych mieszkańców, lokalne organizacje i stowarzyszenia, a także wolontariuszy Lafarge. Bardzo trudno było nam wyłonić zwycięzców. Jest to pierwsza edycja programu, a napłynęło do nas aż 247 wniosków. Bez wątpienia świadczy to o tym, jak duże jest zaangażowanie społeczności lokalnych w zmianę swojego otoczenia na lepsze oraz pokazuje, jak wiele jest potrzeb. Bardzo dziękujemy za wszystkie przesłane wnioski, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach programu – powiedziała Kinga Walczyńska, Dyrektor WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Aleksander Doba, kajakarz, który jako pierwszy człowiek przepłynął Atlantyk, korzystając jedynie z siły własnych rąk. W swoim fascynującym i pełnym energii wystąpieniu udowodnił, że warto dążyć do realizacji założonych celów, a pomóc w tym może nieustanny zapał i konsekwentne podejmowanie małych, codziennych wysiłków.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij