28 czerwca o 9:37 wysadzone zostały pozostałości po moście w Genui, który zawalił się 14 sierpnia 2018 r. Podczas katastrofy zginęły 43 osoby.

Do rozbiórki użyto ponad 650 kg materiału wybuchowego. Cała akcja trwała 6 sekund. Wydarzenie było transmitowane przez wielu dziennikarzy, także z zagranicy. Osobiście przyglądali się jej m.in. wicepremierzy Włoch i burmistrz Genui.
Cała operacja była jedyna w swoim rodzaju, ponieważ most znajduje się w centrum miasta. Przygotowanie jej wymagało dużo wysiłku organizacyjnego wszystkich zaangażowanych osób. Celem było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Na czas wyburzenia ewakuowanych zostało kilka tysięcy osób mieszkających w odległości ok. 300 m od mostu. Podczas akcji ciągle monitorowana była jakość powietrza. Wieczorem, po dokonaniu niezbędnych prac porządkowych mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.
Burmistrz Genui stwierdził, że wszystko poszło zgodnie z planem i od teraz Genua może na nowo się rozwijać. Powstanie nowego mostu jest zaplanowane na 2020 r.

Źródło i fot.: comune.genova.it


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij