Na Rail Baltica na odcinku Sadowne – Czyżew powstaje drugi most przez rzekę Bug. Będzie to bliźniacza konstrukcja do otwartego niedawno obiektu. Właśnie trwa montaż przyczółków i podpór.

Rail Baltica to część transeuropejskiego korytarza łączącego Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię. Na terenie Polski projekt został podzielony na trzy odcinki.  W latach 2013-2017 prace prowadzone były na odcinku Warszawa Rembertów – Tłuszcz (Czyżew). Na odcinku Sadowne – Czyżew prace rozpoczęły się w 2017 r. W planach jest przebudowa torów wraz z infrastrukturą towarzyszącą o długości ok. 36 km.
Nowy most ma umożliwić przejazd większej liczby pociągów między Warszawą a Białymstokiem. W marcu otwarty został na tej trasie 300-metrowy most. Ma on pięć 60-metrowych przęseł o wysokości dźwigarów ponad 12 m i wagę 3000 ton. Jest to najdłuższy obiekt inżynieryjny na tej trasie. Dzięki powstaniu drugiego mostu zniknie tzw. wąskie gardło, co umożliwi przejazd większej liczby pociągów.
Obecnie trwają prace budowlane, które ze względu na warunki gruntowe nie są łatwe. Budowa drugiego mostu ma zostać zakończona do 2020 r. Po obiekcie będą mogły kursować pociągi o nacisku 2214 ton/oś. Maksymalna prędkość dla pociągów pasażerskich ma wynieść 160 km/h, a dla towarowych 120 h/h. Wartość prac to 569 mln zł.

Źródło i fot.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij