Właśnie zakończył się montaż wielkogabarytowych segmentów północnej nitki mostu Lecha w Poznaniu. Teraz odbywa się zabezpieczanie przed korozją oraz deskowanie i zbrojenie ustroju nośnego.

Poprzednia konstrukcja, licząca około 70 lat, musiała zostać rozebrana ze względu na zły stan techniczny. Przebudowa mostu Lecha ma na celu poprawienie warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92. Projekt jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oraz ze środków Miasta Poznania.

Powstająca nitka mostu będzie obiektem trójprzęsłowym o długości 236 m. Do jej budowy zużytych zostanie ok. 2,5 tys. ton stali i 7 tys. m3 betonu. Znajdą się na niej trzy pasy jezdni, ścieżka rowerowa i piesza. Most nie będzie miał podpór w nurcie rzeki. 

Termin zakończenia prac wyznaczono na 2020 rok.


Źródło i fot.: Poznańskie Inwestycje Miejskie


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij