W połowie lipca most Tumski we Wrocławiu został zamknięty i przekazany wykonawcy do remontu. Wszystkie kłódki, które się na nim znajdują, zostaną zdjęte.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zdecydował się na zdeponowanie wszystkich kłódek z mostu przez rok w swoich magazynach. Będzie można je odebrać przy ul. Długiej. Urzędnicy szacują, że kłódki z mostu ważą ok. 5 ton.

Remont mostu zakłada wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. Wcześniej trzeba będzie przygotować obiekt, czyli usunąć rdzę, oczyścić balustrady i pomalować. Dodatkowo oczyszczone i naprawione mają zostać podpory kamienne mostu, naprawiona zostanie jezdnia, na której pojawi się nowa i równiejsza kostka, a na chodnikach kamienne płyty zastąpią asfalt. Stalowe części mostu zostaną oczyszczone metodą piaskowania. Wykonana zostanie również nowa powłoka stalowych części mostu. W planach jest odtworzenie historycznych latarni przy figurach świętych Jana Chrzciciela i Jadwigi, a także wymiana iluminacji mostu.

Most Tumski funkcjonuje w obecnym kształcie od 1889 r. Jego konstrukcja nie była remontowana od czasów wojny. W późniejszych latach była wykonana jedynie wymiana chodników i zabezpieczenie antykorozyjne. Ostatnie prace odbyły się ponad 20 lat temu.
Remont ma trwać kilka miesięcy, jednak nawet po tym czasie nie będzie możliwe ponowne wieszanie kłódek. Wykonawca musi zapewnić 10-letnią gwarancję na prace remontowe. W związku z tym nie można na moście wieszać niczego, co nie jest elementem konstrukcji obiektu.

Źródło i fot.: www.wroclaw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij