PKP Polskie Linie Kolejowe SA remontują most nad rzeką Dziwną na trasie między Szczecinem a Świnoujściem.

Remontowany obiekt ma ponad 200 m długości i trzy przęsła – każde o długości 66 m i wadze 165 ton. Prace remontowe podzielone zostały na dwa etapy. Obecnie rozbierany jest tor nr 1. Po zakończeniu rozbiórka obejmie tor nr 2. Codziennie przez most przejeżdża ok. 46 pociągów pasażerskich i towarowych. Roboty nie powodują utrudnień w ich kursowaniu.

W ramach remontu wymienione mają zostać tory i słupy sieci trakcyjnej, odnowione będą filary i przyczółki, wzmocnione nasypy przy moście z obu stron. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo korzystania z obiektu. Remont ma również na celu poprawę estetyki mostu. Dodatkowo zwiększy się również 6-krotnie prędkość maksymalna pociągów – z 20 km/h do 120 km/h.

Remont ma potrwać do końca 2020 r. Koszt inwestycji wyniesie prawie 25 mln zł i jest pokrywany ze środków własnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Źródło i fot.: plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij