W Kurowie w ciągu drogi DK75 nad rzeką Dunajec powstaje most typu extradosed, który ma być jednym z najdłuższych w kraju – jego długość będzie wynosić 602 m.

Obecnie trwa przygotowanie placu budowy przez wykonawcę. Wyznaczony został już przebieg nowego obiektu przez geodetów. Dotychczas istniejący tam obiekt ma 407,6 m. Oddany został do użytku w 1943 r. Na dzisiejsze potrzeby jest jednak zbyt wąski – jego szerokość to 7,5 m, a szerokość jezdni 6 m. Nowy obiekt będzie miał szerokość 17,18 m.

Wraz z nowym mostem wykonane zostaną również inne prace i obiekty inżynierskie, m.in. dwie konstrukcje oporowe, zatoki autobusowe, ekrany akustyczne, ciągi pieszo-rowerowe, przebudowa zjazdów indywidualnych, rozbiórka 3 przepustów drogowych i budowa nowych, adaptacja przyczółku istniejącego mostu na punkt widokowy, rozbiórka dojazdu do istniejącego mostu, budowa dróg serwisowych, kanalizacji, kanału technologicznego, przełożenie sieci teletechnicznej, wykonanie oświetlenia drogi. DK75 zostanie przebudowana do klasy GP.

Wykonwacą obiektu zostało polsko-węgierskie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX z Będzina i  Hódút (Hódmezővásárhelyi Útépitő) z Węgier. Umowa została podpisana 10 czerwca 2019 r. i od tego czasu wykonawca ma 25 miesięcy na wykonanie zadania. Koszt ma wynieść 189 mln zł.

Nowy most będzie trzecim najdłuższym obiektem w Polsce – za mostem na Wiśle w Kwidzynie (808,4 m) i mostem na obwodnicy Ostródy (677 m).

Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij