Powstanie wiadukt dla dodatkowego czwartego toru linii kolejowej nr 7 Warszawa – Dorohusk na trasie do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Porozumienie w na opracowanie dokumentacji i budowę podpisały GDDKiA i PKP PLK SA.

Wiadukt w ciągu realizowanej S2 POW po zachodniej stronie węzła Patriotów na Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) w ciągu S2 pozwoli na uniknięcie rozbiórki i przebudowy części węzła, co przysporzyłoby kierowcom utrudnień w ruchu. Linia kolejowa nr 7 Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin – Dorohusk jest jedną z kluczowych tras dla nowo powstającego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Po wybudowaniu czterech wiaduktów kolejowych ruch aglomeracyjny będzie poprowadzony torami wewnętrznymi, a dalekobieżny po torach zewnętrznych.

Koszt inwestycji ma wynieść 11,2 mln zł i w całości zostanie pokryty przez PKP PLK SA. Zakończenie inwestycji jest planowane na 22 grudnia 2020 r.


Źródło i fot.: gddkia.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij