Jesienią planowane jest zakończenie budowy części północnej obwodnicy Inowrocławia. Najwięcej prac toczy się obecnie w obrębie węzła Sławęcinek, na wiaduktach nad liniami kolejowymi oraz przy przebudowie rurociągów technologicznych.

Obwodnica Inowrocławia oprócz budowy trasy ekspresowej S5 to największe zadanie realizowane na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. Inwestycja o wartości przeszło 94 mln zł brutto pozwoli definitywnie wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta. W latach 2014-2017 w ramach pierwszego etapu budowy powstał odcinek o długości przeszło 18 kilometrów omijający miasto od strony wschodniej. Teraz powstaje 5-kilometrowy odcinek drogi od strony północnej. Jego zadaniem jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta.

Inwestycja realizowana jest w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zasadnicze prace budowlane rozpoczęły się już wiosną ubiegłego roku. Zaawansowanie robót przekracza obecnie 70 procent. Wykonane zostały już zasadnicze roboty w obrębie węzła Sławęcinek, który będzie miał formę bezkolizyjną. Na styku łącznic i dróg lokalnych powstało rondo. W tej części budowy wykonywane są ostatnie warstwy nawierzchni. Rozpoczął się także remont odcinka drogi krajowej nr 25 łączącego się z obwodnicą. Prowadzone są również prace wykończeniowe przy wiaduktach nad liniami kolejowymi w kierunku Bydgoszczy i Torunia oraz na węźle Sławęcinek. W najbliższych miesiącach przy sprzyjających warunkach zostaną również dokończone prace budowlane branży drogowej na dojściu do wszystkich obiektów inżynierskich. Rozpoczęto także zagospodarowanie terenu przyległego do inwestycji.

Do wykonania pozostało usunięcie nieprzewidzianej kolizji z rurociągiem Ciech Soda Polska. Wykonywany będzie tam nowy nasyp oraz kompletna konstrukcja dwujezdniowej drogi z wyposażeniem. W zakres zadania wchodzi także przebudowa przyległych dróg lokalnych, oświetlenia, odwodnienia oraz budowa odcinków chodników i zatok autobusowych.

Zakończenie wszystkich prac i oddanie trasy do użytku planowane jest na jesień bieżącego roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Za prace budowlane wraz z firmą Kobylarnia S.A odpowiada Mirbud S.A. 

To warto wiedzieć:
• 94,3 mln zł – koszt brutto II etapu obwodnicy realizowanego przez firmę Kobylarnia S.A.
• 4,88 km – długość nowej dwujezdniowej trasy omijającej Inowrocław od północy
• 70% prac – tyle z zakresu całego kontraktu już udało się zrealizować


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij