Remont mostu nad Odrą w miejscowości Ścinawa wszedł w kolejną fazę. Na ogłoszony przez GDDKiA przetarg odpowiedziały dwie firmy. Właśnie trwa weryfikacja ofert.

Remont został zaplanowany w kilku etapach. Najpierw ma zostać wykonana tymczasowa organizacja ruchu na moście. Do czasu rozpoczęcia remontu będzie obowiązywać ruch wahadłowy środkiem jezdni. Pozwoli to na odciążenie mostu i bezpieczne użytkowanie do czasu uruchomienia objazdu. W kolejnym etapie nastąpi zaprojektowanie i wybudowanie drogi i mostu objazdowego. Kiedy ruch zostanie przeniesiony na most tymczasowy, wykonawca będzie mógł przystąpić do remontu istniejącego obiektu. Wśród prac wymienia się m.in.: remont podpór, wykonanie nowej betonowej płyty pomostowej, malowanie konstrukcji stalowej, wykonanie kap chodnikowych z płyt prefabrykowanych, wykonanie elementów wyposażenia (izolacja, nawierzchnia, odwodnienie, naprawa balustrad). Ostatni etap to przewrócenie ruchu na remontowanym obiekcie i rozbiórka tymczasowej przeprawy. Inwestycja została zaplanowana na lata 2019-2021.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Firma STRABAG Sp. z o.o. złożyła ofertę na kwotę 36 058 230,13 zł, natomiast Berger Bau Polska Sp. z o.o na 27 941 962,5 zł. Wykonawca chce przeznaczyć na remont 29 919 922,52 zł. Obie firmy zobowiązały się do wykonania zadania w 84 miesiące.

Źródło i fot.: GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij