W ramach programu ,,Mosty dla regionów" powstanie kolejny obiekt – most nad rzeką Narew w miejscowości Teodorowo niedaleko Ostrołęki.

Dotychczas komunikacja między dwoma brzegami rzeki odbywała się za pomocą promów, jednakże ze względów bezpieczeństwa została zlikwidowana. W jej miejsce powstanie most o długości 221 m i szerokości ponad 12 m. Razem z nim wybudowanych zostanie 3,47 km dróg dojazdowych.

Budowa mostu jest częścią programu ,,Mosty dla regionów", który ma wspomóc samorządy w budowie przepraw mostowych, które ze względów finansowych często są niemożliwe do realizacji. Mosty mają pozytywnie wpłynąć na komunikację wewnątrz regionu, ale także na jego rozwój.

Dofinansowanie z programu pozwoli powiatowi ostrołęckiemu na sfinansowanie przygotowania dokumentacji przedprojektowej i projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę. Jej koszt to 1,5 mln zł, a 1,1 mln zł zostanie pokryte z budżetu państwa. Koszt budowy mostu ma wynieść ok. 61 mln zł.

Źródło i fot.: gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij