Z Mostu Tumskiego we Wrocławiu usunięto aż 17 ton kłódek. Właśnie trwa remont obiektu.

Wykonawca przygotowuje się teraz do prac związanych z czyszczeniem, piaskowaniem i malowaniem mostu. Montowany jest obecnie specjalny pomost, który umożliwić ma budowlańcom wygodny dostęp do każdego zakamarka mostu. Obecnie usunięte zostały również krawężniki i płyty nawierzchniowe.

Remont Mostu Tumskiego rozpoczął się w lipcu. W zakres zadania wchodzi: czyszczenie i naprawa podpór kamiennych mostu, naprawa jezdni (przebruk i wymiana na równiejszą kostkę), remont chodników (asfalt zostanie zastąpiony płytkami kamiennymi), oczyszczenie metodą piaskowania oraz wykonanie nowej powłoki stalowych części mostu, naprawa i wymiana zniszczonych i skorodowanych elementów, uzupełnienie brakujących nitów. Od czasów wojny obiekt nie przechodził remontu, wykonano jedynie bitumiczne chodniki i zabezpieczenie antykorozyjne.

Oprócz prac remontowych wykonawca odtworzy również historyczne latarnia przy wapiennych figurach świętych Jana Chrzciciela i Jadwigi. Wykonana zostanie również nowa iluminacja mostu.


Źródło i fot.: www.wroclaw.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij