Z okazji objęcia przez miasto Nowy Sad tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2021 r. powstanie most, który będzie jednocześnie pełnił funkcję hotelu i biurowca.

Most ma połączyć dwa brzegi Dunaju. Założenia konkursowe obejmowały budowę mostu i budynku o przeznaczeniu hotelowo-biurowym. Jednak biuro architektoniczne ARCVS zaproponowało połączenie tych dwóch projektów w jeden, w wyniku czego powstała przestrzeń o powierzchni 6 tys. m2.

Przeprawa będzie miała 200 m długości, 12 m szerokości oraz 10 m wysokości, co umożliwiło stworzenie drugiego piętra o powierzchni 2500 m2, które zostanie równo podzielone między hotel i biura. Dolne piętro będzie przeznaczone dla pieszych i rowerzystów.

Projekt jest obecnie w fazie przygotowywania opracowań i pozwoleń budowlanych.


Źródło i fot.: ARCVS


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij