14-16 maja br. odbyło się jedno z największych w kraju wydarzeń branży drogowej – Targi Autostrada- Polska. W tym roku była to wyjątkowa, jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia.

Podczas tegorocznych kieleckich targów uczestnicy mogli zapoznać się z ekspozycjami blisko 260 firm z 18 krajów, takich jak: Belgia, Białoruś, Chińska Republika Ludowa, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Czechy, Rosja, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania czy Włochy, które w sumie zajmowały powierzchnię 15 000 m2. Jak co roku, w trakcie Targów odbyły się liczne konferencje, debaty i spotkania, w tym m.in.: konferencje „Mosty dla regionów”, „Forum Zielona Autostrada”, „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie”, Salon Kruszyw, seminarium poświęcone bezpieczeństwu maszyn budowlanych i pojazdów oraz prelekcja dotycząca nowych regulacji cen transferowych w 2019 r. i schematów podatkowych MDR. Warte uwagi było seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” zorganizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, podczas którego zaprezentowano zalety nawierzchni betonowych – zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Wnioski z raportu „O firmach drogowych” przedstawiono podczas spotkania „Firmy drogowe – ich kondycja, inwestycje, ryzyko i perspektywy” zorganizowanego przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa wspólnie z firmą Arcata Partners. Raport wskazuje, że ostatnie lata były dynamicznym okresem zmian w branży. Autorzy zawarli w nim także zaktualizowaną prognozę rynku robót drogowych aż do 2025 roku. Jednocześnie z Targami Autostrada-Polska odbyły się targi poświęcone: pojazdom specjalistycznym – Rotra, technologiom infrastrukturalnym – Traffic-Expo, oraz rozwiązaniom parkingowym – Europarking, a także konkurs Big Bau Masters. Konkurs ten był dedykowany operatorom maszyn budowlanych, którzy zmierzyli się w wymagających niezwykłej precyzji i skupienia konkurencjach przy operowaniu miniładowarką Bobcat S570 i minikoparką Bobcat E27z. Po raz pierwszy odbyła się Wystawa Sprzętu do Utrzymania Dróg MunEq Expo. Skierowana ona była do producentów m.in. specjalistycznych pojazdów przeznaczonych dla sektora gospodarki komunalnej.

Tegoroczna edycja wydarzenia była dla organizatorów szczególna. Targi-Autostrada Polska obchodziły w tym roku 25-lecie istnienia. Rocznica ta zbiegła się z 200. rocznicą istnienia Centralnej Administracji Drogowej. Z tej okazji zorganizowano specjalną wystawę, na której można było obejrzeć zabytkowe maszyny, archiwalne fotografie oraz film ukazujący historię drogownictwa w Polsce.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij