Powiat garwoliński i kozienicki zostaną połączone za pomocą mostu przez Wisłę.

Most razem z drogami dojazdowymi ma powstać między Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi. Będzie się znajdował w ciągu drogi powiatowej nr 1350W na terenie powiatu garwolińskiego i drogi powiatowej nr 1718W po stronie powiatu kozienickiego. Obecnie między miejscowościami kursuje prom.

Przeprawa ma mieć długość około 1,5 km, a koszt budowy szacowany jest na 650 mln zł. Koszt przygotowania dokumentacji to ponad 29 mln zł, z czego 23 mln zł to dofinansowanie z programu,,Mosty dla regionów".

Pozytywną opinię dotyczącą budowy mostu przekazał minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który podkreślił, że most zwiększy konkurencyjność przedsiębiorstw znajdujących się w regionie.Źródło i fot: www.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij