17 października br. została posadowiona konstrukcja 100-tonowej konstrukcji nośnej nowej estakady.

Konstrukcja stanowi połączenie estakady ciepłowniczej z kładką pieszo-rowerową łączącą Czyżkówko i Jachcice na wysokości ul. Jednostronnej i Świekatowskiej. Inwestorem jest Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Głównym celem inwestycji jest budowa sieci ciepłowniczej łączącej system ciepłowniczy w centrum z siecią ciepłowni Osowa Góra oraz eliminacja zanieczyszczenia powietrza, co wpisuje się w misję programu KPEC.

Obiekt będzie liczył ok. 60 m długości i 8 m szerokości, a jego waga to ok. 100 ton. Wykonawca został wyłoniony jesienią 2018 r. Prace rozpoczęto wiosną br. Do montażu kładki użyto sprzętu ciężkiego o udźwigu 600 ton. W kolejnym etapie odbędzie się montaż sieci ciepłowniczej.

Otwarcie kładki zaplanowane jest na pierwsze półrocze przyszłego roku.


Źródło: bydgoszcz.pl
Fot.: Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij