Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego zostało wybrane nowym liderem konsorcjum budującego Tunel Średnicowy w Łodzi, zajmując miejsce Energopolu Szczecin.

Zmiana spowodowana jest kłopotami finansowymi dotychczasowego lidera i złożeniem przez niego wniosku o upadłość. Rzecznik Energopolu podkreśla, że sytuacja jest przejściowa, a zmiana lidera ma charakter czasowy. Kłopoty firmy nie wpływają na terminy związane z budową tunelu. Dotychczasowe prace idą zgodnie z planem – m.in. dwie maszyny, które będą drążyły tunel, są już gotowe do transportu z Niemiec do Polski. W Łodzi mają się pojawić pod koniec listopada.

31 października br. odbędzie się posiedzenie sądu gospodarczego w sprawie restrukturyzacji Energopolu. Jak wyjaśnia rzecznik, ma to wpłynąć na uzdrowienie finansów, pozbycie się nierentownych inwestycji i uzyskanie odpowiednich gwarancji finansowych.

Źródło: radiolodz.pl
Fot.: istock


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij