13-15 września w Rewie odbyły się coroczne zawody żeglarskie, których uczestnicy rywalizowali o puchar Związku Mostowców Rzeczypospolitej.

Organizatorami wydarzenia byli Związek Mostowców RP Oddział Gdański oraz Fundacja Rozwoju Inżynierii Lądowej, a partnerami – Politechnika Gdańska, Yacht Club Rewa, Builder i Koło Młodych Mostowców MOST WANTED. Wydarzenie rozpoczęło się od seminarium i nakreślenia sytuacji pogodowej, jaka była spodziewana podczas zawodów, oraz omówienia zasad bezpieczeństwa, techniki i etykiety żeglarskiej, a także niedozwolonych praktyk.

Podczas zawodów uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 17 drużyn, spośród których wyłoniono najlepsze zespoły, które ostatniego dnia zmierzyły się w wyścigu finałowym. Pogoda w tym roku sprzyjała uczestnikom – pierwszego dnia było bardzo wietrzenie, dzięki czemu zawody były bardzo emocjonujące.

Oprócz sportowej rywalizacji uczestnicy wzięli udział w seminarium branżowym, podczas którego zapoznali się m.in. z ciekawymi realizacjami mostowymi. Piotr Tomala z firmy ViaCon zaprezentował budowę w pełni prefabrykowanego obiektu mostowego w ciągu LK7. Krzysztof Żółtowski omówił nowy most kolejowy w ciągu Trasy Średnicowej w Warszawie – opowiedział m.in. historię jego powstania i odbudowy, a także projekty nowego mostu. Na koniec Monika Bartoszczyk, przewodnicząca koła naukowego MOST WANTED, z okazji piątego jubileuszu działania koła zaprezentowała jego dotychczasowe osiągnięcia i omówiła przyszłe plany.

Regaty trwały dwa dni. Z uwagi na prognozowany bardzo silny wiatr drugiego dnia wystartowały tylko najlepsze załogi. W trudnych warunkach wszyscy dali sobie radę. Rozegrano cztery wyścigi, które wyłoniły tegorocznych triumfatorów.
W tym roku zwycięzcą regat została drużyna PERI 3, na drugim miejscu uplasował się zespół STRABAG II, a na trzecim – ViaCon Team 2. Podczas uroczystości wręczenia nagród zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami oraz pucharami, a następnie wszyscy zapozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij