Tegoroczne spotkanie odbyło się 18-19 maja w hotelu Niemcza na Dolnym Śląsku.

Motocyklowe spotkania mostowców organizowane przez ZMRP O. Wielkopolski stały się już tradycją – w tym roku odbyła się już dziewiąta edycja. Pierwsi goście dotarli dzień wcześniej. Po długiej podróży, często prawie przez całą Polskę, np. z Gdańska czy ze Szczecina, zostali przywitani kiełbaskami z ogniska.

Sobota, w którą przypadał oficjalny Dzień Mostowca (18 maja), przywitała uczestników piękną słoneczną pogodą, idealną na tzw. „atak szczytowy”. Cała grupa pojechała na zabytkowy kamienny most na Nysie Kłodzkiej w Bardzie, gdzie Leszek Budych z Dolnośląskiego Oddziału ZMRP opowiedział historię odbudowy pomnika św. Nepomucena – patrona mostowców. Z Barda wszyscy ruszyli na wiadukt Żdanowski – ceglany, sklepiony, trójprzęsłowy wiadukt kolejowy z początku XX w. o wysokości około 30 m. Ostatnim punktem wycieczki była twierdza Srebrna Góra – największa atrakcja militarna Dolnego Śląska, wzniesiona w XVIII w. Trasa wiodła przepięknymi, lokalnymi, wąskimi i krętymi drogami Dolnego Śląska oraz Kotliny Kłodzkiej. W sumie uczestnicy pokonali około 160 km. Wieczorem rozpoczęło się wspólne biesiadowanie, podczas którego goście mogli odpocząć, porozmawiać, a także potańczyć. W niedzielę część uczestników wybrała się do ogrodu botanicznego Arboretum w Wojsławicach. Wszyscy byli zachwyceni widokiem kwitnących roślin, np. azalii i rododendronów. W tegorocznym spotkaniu motocyklowym wzięło udział 60 motocykli i 90 osób różnych narodowości, m.in. z Czech, Turcji, Włoch i Francji. W tym roku sponsorami wydarzenia byli: ABM, Berger Bau Polska, Budimex, DWD System, Geometric, Impervius, Intop Skarbimierzyce, JB Floor, PIK, Maurer, SIKA, SMP Projektanci, STOcretec, ViaCon, Voessing Polska. Patronat medialny objęły czasopisma: „Mosty”, „Magazyn Autostrady”, „Materiały Budowlane”.

Organizatorzy dziękują uczestnikom oraz sponsorom i patronom medialnym za kolejne spotkanie oraz zapraszają na Jubileuszowe X Motocyklowe Spotkanie Mostowców w maju 2020 r.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij