3-5 września 2021 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się European Technical Coatings Congress.

Lokalizacja:
Kraków
Data rozpoczęcia:
03.09.2021
Data zakończenia:
05.09.2021
Strona www:
http://www.etcc...

Kongres organizowany jest od 70 lat w różnych krajach europejskich. W tym roku po raz pierwszy odbywać się będzie w Polsce. Prezentacje w trakcie Kongresu będą dotyczyły najnowszych osiągnięć naukowych i technicznych w zakresie farb i lakierów, klejów i materiałów budowlanych.

Tematyka referatów i posterów będzie obejmować w szczególności:
• najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne w dziedzinie farb i lakierów, klejów i materiałów budowlanych,
• stosowanie polimerów oraz pozostałych surowców i materiałów,
• materiały do ochrony antykorozyjnej,
• prawodawstwo dotyczące produktów i procesów,
• kompozycje chemiczne produktów i ich własności,
• zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony środowiska,
• postęp w technologii oraz produkcji,
• urządzenia i instalacje produkcyjne,
• metody i urządzenia do aplikacji,
• badania i pomiary, systemy jakościowe,
• degradacja termiczna i atmosferyczna powłok lakierowych.

Organizatorami kongresu ETCC2020 jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem oraz Europejska Federacja FATIPEC – Federation of Associations of Technicians for Industry of Paints in European Countries. Zaangażowanie w kongresie specjalistów z całego świata ułatwia fakt przejęcia obecnie przez FATIPEC kierownictwa w Globalnej Federacji CSI – Coatings Societies International.

W trakcie 3-dniowego kongresu prowadzone będą wykłady plenarne oraz równoległe sesje tematyczne, sesja posterowa, wystawy. Kongresowi towarzyszy także sesja „Summer School” z wykładami skierowanymi do studentów i młodych naukowców. Prelegentami kongresu będą przedstawiciele największych firm, instytutów, uczelni z Europy, a także z innych państw z całego świata. Prezentacje z Kongresu mogą być publikowane w czasopismach o zasięgu światowym, w tym głównie posiadających wysoki Impact Factor. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania abstraktów lub posterów oraz rejestracji udziału w ETCC2020.

Ważne daty:
Termin nadesłania streszczeń – 30 grudnia 2020 r. (uwaga! Termin został przedłużony)


ETCC2020 jest najbardziej prestiżowym i najważniejszym kongresem technicznym oraz naukowym wydarzeniem, platformą spotkań przemysłu z naukowcami z instytutów i uczelni. Będzie doskonałą okazją do nawiązania współpracy międzynarodowej, zdobycia unikalnej wiedzy dotyczącej najnowszych osiągnięć w zakresie surowców, produktów, urządzeń, badań rozwojowych oraz testowania. W trakcie kongresu oceniane będą wszystkie referaty według ustalonych kryteriów, w tym: nowość naukowo-techniczna, możliwość zastosowania nowego opracowania, sposób prezentacji.
Federacja FATIPEC przyznaje nagrody po 1000 euro za wyróżnione referaty w kategoriach:
• najlepszy referat kongresu,
• najlepszy referat prezentowany przez młodych naukowców (wiek do 35 lat),
• najlepszy referat o tematyce ekologicznej,
• inne wyróżnienia przyznawane przez organizatorów.

Wystawa w trakcie kongresu ETCC2020
Państwa organizacja, firma może skorzystać z okazji prezentowania swoich osiągnieć naukowych, technicznych, produktów, materiałów, urządzeń, usług itp. Prosimy o zarejestrowanie się do udziału w wystawie. Więcej informacji na: www.etcc2020.org/en/congress/exhibition

,,Summer School" – sesja dedykowana głównie młodym naukowcom i studentom. Odbędzie się w dniu poprzedzającym Kongres, 2 września 2021. Więcej informacji na: www.etcc2020.org/en/congress/summer-school

Organizatorzy przygotowali także inne atrakcje związane z kongresem, m.in. wycieczki towarzyszące kongresowi (www.etcc2020.org/en/traveling/tours), uroczystą kolację w restauracji na Kopcu Kościuszki i inne.

FATIPEC pokrywa pełne koszty uczestnictwa w Kongresie  dla jednego młodego naukowca z każdego kraju członkowskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie kongresu www.etcc2020.org
Kontakt e-mailowy: etcc2020@sitpchem.org.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij