W ramach modernizacji linii Kraków – Katowice powstają kolejne obiekty. Właśnie oddany do użytku został wiadukt w Woli Filipowskiej.

Obiekt pozwala na bezpieczny przejazd pociągów i samochodów dzięki bezkolizyjnemu skrzyżowaniu. Oprócz bezpieczeństwa wiadukt zwiększa też szybkość przejazdu, ponieważ kierowcy nie muszą czekać przed zamkniętymi rogatkami, aż przejedzie pociąg. Obiekt ma 18 metrów długości i 11 m szerokości. Tory kolejowe znajdują się prawie 6,5 m pod wiaduktem.

Wiadukt stanowi najważniejszy element układu komunikacyjnego w miejscowości, który łączy drogę krajową 79 z ul. Młyńską. Oprócz wiaduktu powstały również chodniki, nowy system oświetlenia i odwodnienia. Wiosną tego roku oddany został do użytku pierwszy peron kolejowy, docelowo mają być dwa.

Modernizacja linii Kraków – Katowice ma na celu zwiększyć standard i szybkość podróży, a także poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu. Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie będą mogły jechać z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Wartość prac budowlanych wynosi ok. 2 mld zł. W ich ramach powstaje 10 wiaduktów kolejowych i drogowych, a 24 jest gruntownie modernizowanych.

Źródło i fot.: plk-sa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij