28 listopada 2019 r. miało miejsce uroczyste ogłoszenie zwycięzców XI edycji Konkursu im. M. Wolffa organizowanego przez magazyn „Mosty”.

Uroczyste rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbywa się co roku podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w branży mostowej – Wrocławskich Dni Mostowych, które w tym roku odbyły się 27-29 listopada.

Obiekty konkursowe mogą zgłaszać inżynierowie mostowi, zespoły projektowe, firmy wykonawcze i architekci. W jury konkursu zasiadają uznani w branży mostowej eksperci i autorytety: prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, dr hab. inż. Janusz Szelka, prof. nadzw. WSOWL i UZ, prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski. Ogromna wiedza i doświadczenie jury gwarantują, że nagrodzone prace są innowacyjne i wyróżniają się na tle innych obiektów. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrodzone zostały mosty w czterech kategoriach – projekt dużego mostu drogowego lub kolejowego (o rozpiętości przęsła powyżej 70 m), projekt mostu o rozpiętości przęsła do 70 m, projekt kładki dla pieszych oraz renowacja istniejącego obiektu inżynierskiego.

Najlepszą realizacją projektu mostu o rozpiętości przęsła poniżej 70 m został wiadukt S4 nad autostradą Emirates Road Suhila i Shamal zgłoszony przez ViaCon Polska Sp. z o.o. W uzasadnieniu jury podkreślało rekordową rozpiętość obiektu i nowoczesne rozwiązanie.

W kategorii realizacja projektu mostu o rozpiętości przęsła powyżej 70 m został nagrodzony obiekt nr 21 w ciągu drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień – Rabka-Zdrój zgłoszony przez firmę Voessing Polska Sp. z o.o. Jury nie kryło uznania za „wpisanie się” w krajobraz, spokojną konstrukcję oraz nowatorską technologię wykonania, łączącą kilka technik budowy.

Najlepszą kładką dla pieszych okazała się wstęgowa kładka dla pieszych przez Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim. Nagroda powędrowała do Zespołu Badawczo-Projektowego MOSTY-WROCŁAW s.c. oraz firmy STRABAG Sp. z o.o. Jury podkreślało nowoczesne, ciekawe i efektowne rozwiązanie, a także dobre wpisanie w teren i naturalną kolorystykę.

W kategorii renowacji istniejącego obiektu inżynierskiego nagrodzono Biuro Projektowo-Konsultacyjne Inżynierii Lądowej „SIGMA" Zbigniew Zadrożny za renowację mostu drogowego nad rzeką Piława w Dzierżoniowie. Jury doceniło pieczołowite nawiązanie do formy historycznej obiektu.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!

Konkurs jest organizowany od 2009 r. Jego celem jest promowanie polskiej myśli projektowej i obiektów najbardziej znaczących i wyróżniających się w danym roku. Nagradzane obiekty zachwycają formą i wzbogacają krajobraz. Twórcy za każdym razem udowadniają, że mosty to nie tylko nowoczesne wytwory techniki, ale też obiekty estetyczne i upiększające polskie miasta.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij